Dane teleadresowe firmy:


Nazwa: Ekologia.pl

Adres: Kaliszówka 4

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 01-909

Telefon: 224989898

Domena: https://www.ekologia.plOpis firmy:


Węgorz europejski (Anguilla Anguilla) jest gatunkiem ryby z rodziny węgorzy. Jego ciało jest kształtu cylindrycznego, gładkie i bez łusek. Zwykle ma ciemną górną część i jasną dolną część ciała, choć niektóre osobniki mają całe ciało jasne. Węgorze europejskie dorastają do długości ok 1,2 m i ważą do 32 kg. Zwierzęta te są drapieżne i polują głównie na inne ryby i larwy.

Węgorze europejskie występują na całym świecie, choć najbardziej znane z ich występowania są Morze Śródziemne, Morze Czarne i Ocean Atlantycki. Rośliny i zwierzęta morskie są ich głównym pożywieniem, a węgorz pojawia się głównie w porze letniej. U węgorzy europejskich występuje także migracja, która ma miejsce po rozmnażaniu się. Młode ryby odławiane są w celu hodowli lub jako pożywienia.

Węgorze to istotna część złowionych ryb w Europie. Są ważnym źródłem pożywienia dla człowieka i innych gatunków ryb. Jednak, pomimo swojej ważnej roli w ekosystemie, populacja węgorza europejskiego stale się zmniejsza. Wynika to z nadmiernych odłowień ryb i zanieczyszczania środowiska. Aby ochronić populacje węgorzy europejskich, konieczne jest podjęcie środków ochronnych, takich jak regulowanie odławiania i zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska. W ten sposób możemy zachować jeden z najbardziej charakterystycznych gatunków ryb europejskich – "węgorza" – na kolejne lata.

Data dodania: 01-06-2023

Opinie o firmie Ekologia.pl


Brak komentarzy! Bądź pierwszy/a!Oceń firmę (0 z 0 głosów)